Tomáš Zmija

Jmenuji se Tomáš a v profesní rovině působím už 10 let jako mediátor, facilitátor obtížných setkání, lektor vlastních vzdělávacích programů a transformativní kouč. Můžete se podívat na mé povídání o mediaci v Dobrém ránu ČT. Nebo se podívejte na mé mediátorské stránky www.zmijamediator.cz

Své ostruhy mediátora a facilitátora jsem dlouhou dobu získával v práci s rodinami v Poradenském a mediačním centru v Ostravě. Souběžně pracuji i s konfliktem v rovině trestně – právní, jako poradce pro oběti Probační a mediační služby ČR. Podívejte se, jak o práci s obětmi hovořím v pořadu ČT Na stopě

V osobním životě mě poctivě „vytěžují“ dva synové, často tak, že až nevím, kde mi hlava stojí 🙂 A když to zrovna vím, rád si vyjedu do skal, kde při lezení právě onu uvedenou část těla vypnu, resp. soustředím se jen na další krok vzhůru.

Jana Záchová

Jmenuji se Jana, zhruba od roku 2012 se věnuji mediaci (mimosoudní řešení sporů) a facilitaci (moderování náročných setkání), předtím i mezitím pak sociální práci a sociálně-právní ochraně dětí. Vlastně se moje práce odjakživa točí kolem náročné komunikace a konfliktu v různých situacích a podobách. Obvykle se lidé chtějí konfliktu vyhnout, mě se nějak přihodilo, že jsem jím v pracovní části svého života obklopena téměř neustále. Zprostředkování komunikace je mým revírem. Věřím, že otevřenost a nehodnotící přístup dělá divy. Že nic nemusí být navěky. Že život je příliš krátký na to, abychom si jej zaplevelovali hádkami. A že pokud se chce, všechno jde.

Společně s Tomášem naši činnost zastřešujeme organizací Vaše dohoda, z. s., připravili jsme akreditovaná školení k práci s konfliktem, o mediaci, facilitaci, komunikaci, práci s oběťmi trestných činů a učíme na Ostravské univerzitě.